Kolejne zwyciestwo naszego zespołu

W niedziele 18.10.2015r o godzinie 15:00 nasz zespół rozegrał kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Kaliskiej Klasy Okręgowej. Tym razem podopieczni Leszka Krutina udali się do ostatniej drużyny w tabeli - Pelikana Grabów. Zespół z Grabowa w dotychczasowych dziesięciu meczach zdołał zdobyć zaledwie jeden punkt, jednak w meczach u siebie grabowski pelikan notował minimalne porażki. Tak więc Leszek Krutin musiał zadbać o odpowiednie nastawienie swojego zespołu przed tym spotkaniem. Od początku spotkania drużyna z Grabowa narzuciła twarde warunki gry. Mimo faktu, iż nasz zespół utrzymywał się długimi fragmentami przy piłce nie stworzył przez pierwsze 20 minut dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. W 30' minucie po akcji lewą stroną boiska piłkę uderza Tomasz Dziubka i mamy 1:0. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmieniał Odolanovia atakowała a gospodarze długimi piłkami starali się zagrozić naszemu zespołowi. W 40 minucie jedna z długich piłek przechodzi obrońców, w polu karnym niefortunnie interweniuje Daniel Bąk i sędzia wskazuje na 11 metr. Rzut karny broni jednak Krystian Anioł. Pod koniec pierwszej części spotkania, goście zagrozili jeszcze kilka razy bramce gospodarzy, jednak strzały Łukasza Jamrego i Łukasza Wali mijały światło bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił Odolanovia dyktowała warunki gry. Zespól z Grabowa ani razu nie zagroził bramce Krystiana Anioła. Zespól z Odolanowa co jakiś czas przeprowadzał groźne ataki, jednak szczęście uśmiechnęło się do MLKSu dopiero w końcówce spotkanie, kiedy to w 89 minucie, w środkowej strefie boiska piłkę przejął Hubert Żurawka, zagrał natychmiast do Dominika Sobczaka, który idealnym podaniem obsłużył Łukasza Jamrego. Napastnik Odolanovii położył najpierw bramkarza, następnie dwóch obrońców, po czym skierował piłkę do pustej bramki. Ten sam zawodnik 5 minut później został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany. Wynik końcowy 0:3. Brawa dla naszego zespołu, który kontynuuję bardzo dobrą passę.