Bezbramkowy remis

Tak jak należało się spodziewać nie było to łatwe spotkanie dla zespołu Stali Pleszew, zespół Odolanovii Odolanów, wysoko postawił poprzeczkę podopiecznym Łukasza Bandosza. Był to typowy mecz walki i żaden z zespołów mnie ustąpił pola, walka była o każdy metr boiska i nikt nie odstawiał nogi. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym i nie krzywdzi ten wynik żadnej z drużyn.

Od samego początku spotkania obie drużyny walczyły o przewagę w środku pola i gra ta toczyła się właśnie w tym rejonie, w 11’ doskonałą interwencją popisał się doświadczony bramkarz Odolanovii, Krystian Anioł a strzelającym był Tomasz Zawada. W 23’ bramkę mógł zdobyć Krystian Benuszak, jednak jego uderzenie minimalnie minęło światło bramki gospodarzy. W 41’ ponownie aktywny Zawada, uderza na bramkę Odolanovii, jednak minimalnie nie celnie. Gospodarze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji strzeleckiej w pierwszej odsłonie spotkania, ale to tylko i wyłącznie dzięki Łukaszowi Jańczakowi, który toczył zacięte boje z napastnikiem Odolanovii, Łukaszem Jamrym.

Po zmianie stron, pleszewianie jeszcze bardziej podkręcili tempo spotkania i już w 53’ Benuszak doskonałym podaniem obsługuje Zawadę, a ten nie trafia w piłkę. W 62’ Benuszak z dystansu obok bramki, a minutę później Adrian Chojnacki z rzutu wolnego uderza w pole Karen, a Dawid Pera głową oddaje strzał jednak minimalnie nie celny. W 65’ Łukasz Jamry oddaje strzał z 16 metrów, jednak uderzenie to broni Krzysztof Śledzianowski. Do końca spotkania żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej i oba zespołu mogły się cieszyć z jednego punktu.

Skład Odolanovii Odolanów: Krystian Anioł, Arkadiusz Przytuła, Łukasz Wala, Daniel Bąk, Wojciech Budzik (60’ Daniel Owsianik), Sebastian Schneider, Jakub Bąk (90’ Remigiusz Olek), Arkadiusz Kuświk (60’ Dominik Sobczak), Łukasz Jamry, Hubert Mesnerowicz (76’ Adrian Usarek), Piotr Skrzypczak

Skład KS Stal Pleszew: Krzysztof Śledzianowski, Łukasz Jańczak, Patryk Maniak, Mikołaj Kołaczyk, Emil Poczta, Filip Taczała, Adrian Chojnacki, Remigiusz Korzeniewski (63’ Miłosz Białas), Tomasz Zawada, Krystian Benuszak, Dawid Pera

Już w najbliższą niedzelę o godz. 12.00 zespół Odolanovii Odolanów w pojedynku derbowym zmierzy się z Gorzyczanką, serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na boisko w Gorzycach Wielkich.